Wanna czy prysznic? A może jedno i drugie?

Łazienka coraz częściej staje się  integralnym  pomieszczeniem  w  naszym domu. Przywiązujemy wagę do szczegółów i  chcemy aby  była wygodna i  funkcjonalna, a zarazem aby  można było w niej odpocząć po ciężkim i długim dniu regenerując siły na następny. Urządzenie łazienki w sposób funkcjonalny, wymaga dostosowania się do pewnych reguł, określających minimalne wymiary i odległości, między poszczególnymi elementami wyposażenia. Powierzchnię należy tak zaprojektować, aby zmieściły się wszystkie niezbędne sprzęty, ale również aby można było z nich swobodnie korzystać. I tu pojawia się pytanie: wanna czy prysznic? A może jedno i drugie?

Producenci proponują nam ogromny wybór glazury, wanien, kabin prysznicowych, oświetleń, geberitów, a nawet mebli. O wielkości i ilości armatury w łazience decyduje oczywiście jej powierzchnia, ale co ważniejsze, o jej rozmieszczeniu pierwszoplanowo hydraulika. Sanitaria musimy dostosować do istniejących odpływów, bądź rozmieszczonych w projekcie.

Zatem przed przystąpieniem do aranżacji, należy zadać sobie pytania:

„Jakie elementy muszą zmieścić się w łazience?” i „Co jest absolutnie niezbędne, a co zbędne?”.

Jeżeli metraż łazienki jest niewielki, to warto rozważyć wannę z deszczownicą. Do łask coraz  częściej  wracają  zasłony prysznicowe, które zstępują kabiny, a  jeżeli  kabiny  to  odporne na działanie kamienia , który potrafi osadzić się  na ich wnętrzu i jest trudny  do  usunięcia. Bateria umywalkowa powinna być nie tylko estetyczna , ale również z funkcją oszczędzania wody. Przy małym metrażu niekiedy warto rozważyć umieszczenie pralki w innym pomieszczeniu. Przy wyborze płytek czy fug od razu należy zwrócić uwagę na materiał i jego podatność na wpływ środków chemicznych. Sukcesywnie czyszczone mają zapewnić świetność nawet po latach ciesząc oko domowników jak i korzystających gości. Kolejnym i już nieco końcowym etapem planowania aranżacji łazienki są meble, a w nich różne systemy montażowe, półki lub szuflady do szaf i szafek dostosowane do planowanego przechowywania. Meble powinny być odporne na wilgoć i parę, która jest wszechobecna w pomieszczeniu. Drewno jest ekologicznym rozwiązaniem, lecz niekoniecznie praktycznym, dlatego my polecamy fronty z szerokiej gamy wzorów paneli MDF, CDF 3D widoczne na zdjęciach. Oczywiście łazienka powinna współgrać z  resztą wnętrz, bądź do  ich  nawiązywać. W małych łazienkach zawsze modne są dekoracje ścienne. Tu rozwiązaniem jakie proponujemy także mogą być panele MDF 3D w pełnej gamie kolorystycznej, jak również pięknie sprawdzają się unikatowe panele dekoracyjne Caradeco, które także posiadamy w swojej ofercie.

Prostota  i elegancja  nigdy   nie wyjdzie z mody  i przetrzyma próbę czasu. Mimo niewielkiej powierzchni, można naprawdę fantastycznie zagospodarować przestrzeń, aby była zarówno funkcjonalna jak i piękna.

Dużo pytań, mało odpowiedzi, dlatego przyjdź do naszego Salonu Sprzedaży i pozwól nam zaprojektować Twoją łazienkę za Ciebie. Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i zaproponują optymalne rozwiązania. Kropką nad i w aranżacji łazienki będzie dobór drzwi oraz dostosowanie oświetlenia do całości projektu. Proponujemy kompleksową obsługę: