Sypialnia

Sypialnia – Twoją świątynią spokoju.

Sypialnia to miejsce, w którym zamykasz się odcinając po całym dniu zgiełku, pośpiechu i wszelkich problemów. To takie Twoje małe, własne, intymne, często „jedyne” miejsce, w domu, które jest naprawdę tylko nasze. Dlatego tak ważne jest, aby zaprojektować ją z wyczuciem bardzo indywidualnie. W mieszkaniach w bloku pomieszczenie to zajmuje zazwyczaj małą powierzchnię, dlatego szczególnie ważna jest jego aranżacja, aby poza funkcjonalnością, było to miejscem Twojego komfortu.

Urządzanie sypialni zaczniemy zatem od wyboru łóżka, dlatego już na tym etapie warto zastanowić się nad jego rozmiarem. Do najpopularniejszych łóżek dwuosobowych należą modele o wymiarach 160×200 cm, ostatnio jednak coraz chętniej wybieramy mniejsze rozmiary jak 140×200. Pozwala nam to zaoszczędzić kilka centymetrów, dzięki którym możemy pozwolić sobie na dostawienie szafki nocnej lub wykorzystanie tej powierzchni na przejścia lub do innego rozplanowania sypialnianej przestrzeni. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia sypialni jest szafa. Jest ona szczególnie potrzebna, jeśli nie mamy do dyspozycji oddzielnej garderoby. W przypadku naprawdę małych pomieszczeń, najlepiej zdecydować się na zakup szafy pod wymiar. Pozwoli nam to maksymalnie wykorzystać przestrzeń i ustalić głębokość szafy, która idealnie pasuje do pomieszczenia.

Przy budowie szafy na fronty chętnie stosujemy panele MDF 3D, to idealne połączenie przesuwnych i funkcjonalnych drzwi z nowoczesnym dizajnem. To też najłatwiejszy sposób na ozdobę szczególnie małych powierzchni, perfekcyjnie nadaje szyk i styl naszemu wnętrzu.

Kolejnym ważnym elementem naszej sypialni są ściany, które dopełniają całe wnętrze. Małe pomieszczenia zazwyczaj ubieramy w jasne kolory, które optycznie powiększają wnętrze. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z mocnych czy ciemnych barw. Dekoracyjną rolę całej sypialni idealnie dopełnia ściana za łóżkiem, coraz częściej ozdabiamy oddzielnie stosując ciemniejszy kolor. Możemy ją zatem obłożyć cegłą lub kamieniem, nakleić tapetę, albo i w tym miejscu zastosować i panele MDF 3D lub panele dekoracyjne Kerradeco dostępne w naszej ofercie. Każde z tych rozwiązań sprawi, że sypialni nabierze nowego charakteru, a ściana za łóżkiem będzie przyciągała uwagę.

Aby urządzić przytulną sypialnię, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na wybór mebli, ale także dodatków jakimi jest najczęściej oświetlenie. Wybierając lampy odpowiednie do sypialni, musimy pamiętać, że stworzą one klimat i wprowadzą niezwykłą atmosferę do naszego wnętrza. Prócz tradycyjnego oświetlenia, warto postawić na lampki nocne oraz duże lampy stojące, dzięki czemu nasza sypialnia będzie wyjątkowo przytulna i stylowa! To właśnie światło sprawia, że niektóre wnętrza wydają się być bardziej przestronne bądź intymne, a co za tym idzie odpowiednio dobrane oświetlenie ma ogromny wpływ na nasz komfort i sposób odpoczynku w sypialni.

Zainspiruj się realizacjami i skontaktuj się z naszym projektantem. Pomożemy Ci dobrać zarówno meble pod wymiar, systemy montażowe, jak również odpowiednie oświetlenie. Proponujemy i gwarantujemy kompleksową obsługę w zakresie:

✔ zrobienia pomiaru wnętrza

✔ przygotowania indywidualnego projektu

✔ bezpiecznego transportu mebli

✔ sprawnego montażu

✔ 5-letniej GWARANCJI